17 Yaşındaki Karaman'lı Genç Eroinden Öldü
İddiaya göre ANTALYA'da, boş arazide ölü bulunan ve aşırı dozda EROİN kullandığı için hayatını kaybettiği değerlendirilen (17) Haydar Nantu’nun Cenazesi Karaman’da bulunan ailesine teslim edilerek 20 Temmuz Cumartesi günü İkindi namazına müteakip Ahmet Yesevi Camisinden kaldırılmıştı.
29 Temmuz 2019 - Pazartesi 16:21

 ANTALYA'da, boş arazide ölü bulunan ve aşırı dozda EROİN kullandığı için hayatını kaybettiği değerlendirilen(17) Haydar Nantu’nun Cenazesi Karaman’da bulunan

ailesine teslim edilerek 20 Temmun Cumartesi günü İkindi namazına müteakip Ahmet Yesev Camisinden kaldırılmıştı.


Karaman’dan Antalya’ya Çocuk esirgeme yurduna gönderilen (17) Haydar Nantu’nun yurttan kaçarak, iddiaya göre, EROİN kullandı. 


Çevredeki vatandaşlar ise çocuğun cansız bedenini buldu ve polise haber verdi. Haydar Nantu’nun cenazesi otopsi yapılmak üzere Hastane morguna götürüldü. İlk belirlemelere göre Haydar Nantu’nun kanında aşırı dozda EROİN e rastlandı. 

 
'CANLAR YANIYOR'

 

Denilenlere göre, Haydar Nantu’nun uzun süredir uyuşturucu madde kullandığı, engellemek için çevresindeki insanların çok çaba harcadıkları ama başarılı olamadıkları dile getirildi. Uyuşturucu madde satışının engellenmesini isteyen vatandaşlar, "Gencimiz bu uyuşturucu batağına yakalandı. Çocuklarımızı, gençlerimizi zehirliyorlar. Maalesef gerekli önlem alınamıyor, defalarca çocuklarımız vefat etti. Devletimiz bize yardımcı olsun. Canlar yanıyor. Karaman’ın çoğu mahallelerinde metruk binalar var, bu binaların yakılmasını istiyoruz. Bıktık artık, hepimizin canı yanıyor ama elimizden bir şey gelmiyor. Devletimizden yardım istiyoruz gençlerimiz sürekli zehirleniyor. Çocuklarımızı uyuşturucu yolunda kaybediyoruz" dedi.

 

‘ACILI ANNENİN HAKLI UĞRAŞI’


Vefat eden Haydar Nantu’nun annesi Suzan Nantu dün ikindi vakitlerinde Karaman’ın en işlek caddelerinden biri olan İsmet Paşa Caddesinde uyuşturucu sattıklarını iddia eden torbacıları polise ihbar etti. ‘’ EROİN SATIYORLAR , BIÇAK ÇEKTİLER ‘’ diyerek polis ekiplerine birkaç vatandaşı işaret etti.

 

‘’BABASIDA EROİN TİCARETİNDEN HAPİS YATTI’’


Yüksek dozda uyuşturucu içmekten vefat eden Haydar Nantu’nun babası Ali Nantu’da  geçmiş zamanda ‘’EROİN’’ ticareti yapma suçundan hapis yattığı ve cezaevinde vefat ettiği öğrenildi.

 

Haber: Mehmet KARTAL

Video: Yunus ÖZEL

Sağ üst butonu tıklayarak geri dönebilirsiniz...